EVUL meedias - EVUL

Tähe 129b

Eesti, Tartu 50113

+372 5045962

EVUL meedias

27.01.2017

Postimees

Võlausaldajate liit kogus Eesti autistlikele lastele 21 000 eurot

Täna andis Eesti Võlausaldajate liit (EVUL) Lastefondile üle peaaegu 21 000 euro suuruse annetuse, millega fond rahastab Ameerika autismiprogrammi Son-Rise juurutamist Eestis.

18.12.2016

Postimees

Inkassoabi tegevus tekitab küsimusi

Inkassoga kimpus inimestele nõustamist pakkuva Inkassoabi tegevus paneb võlausaldajaid kulmu kortsutama, sest isegi kui võlg aegub, ei tee see seda olematuks ning inkassol on siiski õigus seda endiselt taga nõuda.

21.11.2016

Äriregister kirjutab ettevõtjate võlad korstnasse

Ettevõtlustankistid lennutavad majandusaruandeid esitamata jättes igal aastal tuulde sadade miljonite eurode väärtuses heausksete äripartnerite raha ja maksusummasid, kasutades äriregistrit nagu võimsa tõmbega korstnat.

25.10.2016

Ärileht

Advokaat: probleemsest äriühingust vabanemine on liiga lihtne

Registrite ja Infosüsteemide Keskuse andmetest nähtub, et iga aasta jätab ca 1/3 aruandekohustuslikest juriidilistest isikutest majandusaasta aruande tähtaegselt esitamata. Veelgi enam, üle 22 000 juriidilisel isikul on registrile esitamata vähemalt viimase kolme aasta majandusaasta aruanded. Sealhulgas eksisteerib äriühinguid, kellel on äriregistrile esitamata lausa viimase 15-20 majandusaasta aruanded.

4.10.2016

Äripäev

Juhatuseta ettevõtted lähevad luubi alla

Kohtute registriosakond hakkab kontrollima ettevõtteid, millel ei ole juhatuse liikmeid – see võib olla üks viis, kuidas probleemide eest põgeneda.

13.09.2016

Äripäev

Ettevõtte loome minutitega, pankrot kestab aastaid

Usaldus õiguskeskkonna vastu on ettevõtjatele eelduseks investeerimisotsuste tegemisel. Paraku ei soosi sellise usalduse tekkimist Eesti maksejõuetusõiguse tänased efektiivsusnäitajad. Põhialused ja lähtekohad, mis pärinevad 1992. aastast, on küll ajahambale hästi vastu pidanud, kuid ei vasta enam tänastele ootustele. Kuivõrd maksejõuetus on ettevõtluse lahutamatu osa, on oluline, et see astuks ühte sammu arengutega ettevõtlusmaastikul.

 

20.07.2016

Äripäev

Võlgnik peab ka vastutama

Kehtiv seadusandlus soodustab ettevõtlusvabadust, kuid ei kehtesta kaasnevat vastustust, kirjutab võlausaldajate liidu kommunikatsioonijuht Kristiina Zadin.

 

30.06.2016

Äripäev

Ettevõtluskeeld suure kelmi peal ei tööta

Oleg Belokrõlov tõestas maksu- ja tolliametile, et seadusepügal, mis peaks kelmid ettevõtluskeskkonnast eemal hoidma, ei tööta. Maksuamet korraldab oma töö ümber, et nii enam ei juhtuks.

 

17.05.2016

Äripäev

Ettepanek: teeme äriregistrisse delete-nupu

Täna e-residentsuse konverentsil esinenud Inforegistri ja Eesti Võlausaldajate Liidu juht Marie Rosin tegi ettepanku teha äriregistrisse delete-nupp, sest kahetsusväärsel kombel on riik Eesti kõige suurem likvideerija.

Delfi Ärileht

Eesti Võlausaldajate Liit: Maksejõuetused tuleb saada kontrolli alla!

Eesti Võlausaldajate Liit (EVUL) avaldas koostöös Inforegister.ee-ga käesoleva aasta märtsikuus uuringu, millest sai alguse laiaulatuslik avalik diskussioon maksejõuetust puudutavast olukorrast Eesti ärimaastikul. Ilmnesid mitmed kitsaskohad Eesti seadusandluses, mis kahjustavad järjest rohkem kõigi ausate ettevõtjate tegevust.

 

10.05.2016

IR.ee

Eesti Võlausaldajate Liit: Maksejõuetused tuleb saada kontrolli alla!

Eesti Võlausaldajate Liit (EVUL) avaldas koostöös Inforegister.ee-ga käesoleva aasta märtsikuus uuringu, millest sai alguse laiaulatuslik avalik diskussioon maksejõuetust puudutavast olukorrast Eesti ärimaastikul. Ilmnesid mitmed kitsaskohad Eesti seadusandluses, mis kahjustavad järjest rohkem kõigi ausate ettevõtjate tegevust. Olukorra muutmiseks on EVUL ühendanud nii avaliku-kui erasektori jõud ning liigub lipulaevana ausa ettevõtluskeskkonna loomise suunas.

 

25.04.2016

Äripäev

Urmas Reinsalu ohtlik tormakus

Justiitsministeerium käitub praegu ühe ettevõtjaid puudutava seaduseelnõuga liiga tormakalt, sest ministeeriumi algatust on tõsiselt kritiseerinud erinevad asjatundjad, kirjutab Äripäev täna juhtkirjas.

 

21.04.2016

Äripäev

Prokuratuur paneb võlausaldajatega leivad ühte kappi

Prokuratuur ja Eesti Võlausaldajate Liit (EVUL) hakkavad Eesti majanduskeskkonna puhastamise ja parendamise nimel infot jagama.

 

10.04.16

Äripäev

Peitusemäng advokaatidega

Ühest küljest seaduslik, mugav ja turvaline, ent teisalt nii hämar on advokaatide kasutamine firmaomanike huvide varjamiseks, kirjutab ajakirjanik Marta Jaakson.

 

17.03.16

Äripäev

Pankrotist hiilitakse massiliselt mööda

Ainult neli protsenti mullu tegevuse lõpetanud võlgades ettevõtetest tegi läbi pankrotimenetluse – ülejäänud probleemsed äriühingud kõrvaldati lihtlabaselt, sageli variisikute abiga, ja libistati nii ka politsei haardest välja.

 

TOP 10: Millise profiiliga Eesti firmadesse mullu kõige enam võlgu sisse põles?

Eesti võlausaldajate liidu ja inforegister.ee andmetel lasti mullu võlgades ettevõtteid kõige rohkem pankrotti ehitussektoris.

 

Eelmisel aastal läks põhja pea 7000 firmat – mullu loodud võlausaldajate liit leiab, et pankrot on Eestis justkui uhkuseasi. Ettevõtja Jüri Mõis soovitab selle arvamusega kuu peale sõita.

 

04.03.16

Äripäev

Sarivaidlejad pääsevad häbipostist

Häbipostina toimiv maksehäireregister on küll mõjukas, kuid suurte kogemustega ärijuhid, kellel palju võlausaldajaid ja võlgu, on leidnud nutika ja lihtsa viisi sellest pääsemiseks. Selleks tuleb kõik võlateated vaidlustada.

 

22.02.15

Äripäev

Suurvõlgniku omanik annab inkassoabi

Läinud sügisel pankrotistunud ehitusfirma E&G omanik Artur Fjodorov tuli välja uue äriplaaniga, pakkudes inkassofirmade vastu võitlemise teenust. Muu hulgas kogub Fjodorovi värske firma nõudeid, et esitada hagi Julianus Inkasso vastu.

Top